Czy wiecie, że zabawy rozwijające sprawność manualną mają wpływ na rozwój mowy.

powiększ
Dostepność: zapytaj o produkt
Kod produktu: HH00000670
Kod producenta: hs185

Zamknij pudełko. Shut the box. Gra podróżna

 

Celem gry jest wyrzucenie na obu kostkach jak największych liczb z przedziału od 1 do 9, które są namalowane na drewnianych klapkach. Klapki z liczbami, które nie zostały wyrzucone pozostają opuszczone i liczą się na minus. Wygrywa gracz z najmniejszym ujemnym wynikiem.

Przed rozpoczęciem gry wszystkie klapki muszą być opuszczone na dół. Gracze losują, kto zacznie rozgrywkę. Gracz, który idzie jako pierwszy rzuca obiema kostkami na pole pokryte zielonym suknem. Sumuje ilość oczek wyrzuconych na obu kostkach. Odpowiednio do wyrzuconego wyniku musi podnieść opuszczone klapki. Gracz sam decyduje jak rozdzieli sumę uzyskanych punktów.

Na przykład: Jeżeli gracz uzyska 9 punktów, to sam decyduje czy podniesie klapkę z numerem 9, czy też podniesie 4 i 5 lub 2, 3 i 4 (suma musi równać się 9). Każdy z graczy rzuca kostkami tak długo, aż uzyska rezultat, którego nie będzie mógł odtworzyć na klapkach. Klapki, które pozostały na dole tworzą (czytając od lewej do prawej strony) nasz wynik ujemny.

Na przykład: Jeżeli klapki 2, 5, i 9 pozostały opuszczone, to w rezultacie gracz otrzymuje 259 punktów ujemnych. Następnie kładziemy wszystkie klapki na dół i kolejny gracz rozpoczyna rozgrywkę.

Zwycięzcą jest zawodnik, który po określonej liczbie rund będzie miał najmniejszy ujemny wynik. Gdy jednemu z graczy uda się, dzięki szczęśliwym rzutom, opuścić wszystkie klapki, to natychmiast wygrywa on grę i to bez względu na całkowitą sumę posiadanych już punktów ujemnych.

PUDEŁKO ZAWIERA:

drewniane pudełko

2 kostki

 

Wymiary gry : 13,5x9x3,2 cm. 

 

cena: 29,00 zł

KATEGORIA WIEKOWA


6-8 lat

9-12 lat

ROZWIJAMY UMIEJĘTNOŚCI


Ćwiczę zmysły (widę, słyszę, czuję)  Ćwiczę zmysły (widę, słyszę, czuję)
Rozwijamy koncentrację i uwagę  Rozwijamy koncentrację i uwagę
Uczymy się liczyć  Uczymy się liczyć
Myďślimy, kojarzymy, wnioskujemy, pamiętamy (ćwiczymy „szare komórki”)  Myďślimy, kojarzymy, wnioskujemy, pamiętamy (ćwiczymy „szare komórki”)

KLIENCI, KTÓRZY KUPILI TEN PRODUKT, WYBRALI TAKŻE:


Zośka - piłka


cena: 8,00 zł

Zestaw do nauki ułamków (kołowy) 60 części


cena: 79,00 zł

Wstążka gimnastyczna


cena: 15,00 zł

Wieżyczka balansująca.


cena: 19,00 zł

OPINIE O PRODUKCIE


DODAJ SWOJĄ OPINIĘ:
Drewniane klocki Domino klasyczne

cena: 79,00 zł

         

Drewniany dźwig.

cena: 219,00 zł

         

Domek. 3 piętrowy

cena: 599,00 zł
559,00 zł

         
powered by e-surf